📞 0 505 646 24 50📍 Alsancak/İzmir
İzmir Araç Değer Kaybı Avukatı, Trafik Kazası Tazminat Avukatı, İzmir Boşanma Avukatı, İzmir Miras Avukatı, İzmir İş Hukuku Avukatı, İzmir İdare Avukatı, İzmir Tapu Avukatı, İzmir Kira Avukatı

Merve Kolman

28 Şubat 2024

İzmir Kira Avukatı

İzmir'de faaliyet gösteren Avukat Merve KOLMAN, kira hukuku alanında hizmet sunmaktadır. Kira bedellerinin artırılması amacıyla kira tespit davaları, kiranın ödenmemesi sebebiyle tahliye davaları, kiracının ihtiyaçları doğrultusunda tahliyesi, işyeri ve konut kira sözleşmelerinin hazırlanması, tahliye taahhüdü oluşturulması, ve ihtiyaç sebebiyle gerçekleşen tahliyelerde danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, kiraya verenin kiralanan konut veya işyerini tahliye ettirmesi veya konutun veya işyerinin yeniden inşası nedeniyle ortaya çıkan uyuşmazlıklarda da profesyonel destek sağlamaktadır.İzmir Kira Avukat - En İyi Kira Avukatı - Tahliye Davaları İzmir

İzmir'de Ev Sahibi ve Kiracı Avukatları

Kira anlaşmazlıklarına ilişkin, depozito anlaşmazlıklarından tahliye ve bakım eksikliklerine kadar konuları içeren kira anlaşmazlıklarında yardıma ihtiyacı olan kiracı veya ev sahibi olun, özel uzmanlık ve deneyime sahip olan bağlı ev sahibi ve kiracı avukatlarımız, bunu gerçekleştirmek için gereken bilgi ve deneyime sahiptir.

İzmir genelinde nerede olursanız olun, ev sahibi ve kiracı hukuku ve haklarınız konusunda size danışmanlık yapabilir, telefon ile destek sağlayabiliriz.

İzmir Kira Avukatı

Avukat Merve KOLMAN

İzmir Kira Avukatı Telefon

0505 646 24 50

İzmir Kira Avukatı Hukuk Bürosu Adres

Kültür Mah. Şevket Özçelik Sk. Konak/İzmir

İzmir'deki müvekillerimiz için son dakika ve etkili ev sahibi ve kiracı danışmanlığı sunabilen uzmanlarımız, ayrıca yurtdışında yaşayan ev sahipleri için de hizmet vermektedir. Çeşitli özel mülkiyet anlaşmazlıkları konusunda (Örneğin: Kira Ödemeyen Kiracı) geniş deneyime sahibiz, bu nedenle durumunuz ne kadar zor olursa olsun, ekibimiz başarıyla kanıtlanmış özel danışmanlık sağlar.

Hem ev sahiplerine hem de kiracılara aşağıdakiler de dahil olmak üzere hakları ve tazminat biçimleri konusunda tavsiyede bulunan özel bir ev sahibi ve kiracı dava departmanı sunmaktadır:

 • Kira sözleşmesinin ihlali
 • Yasadışı tahliye
 • Toplama işlemleri
 • Tahliye bildirimleri
 • Kira Geri Ödeme Siparişleri
 • Sözleşmenin ihlali
 • Ev sahibinin sorumlulukları
 • Dava öncesi işlemler
 • Maddi hasar, bakım ve onarımlar
 • Konut terkedilmişlik talepleri
 • Kiracılar için ev sahibi tacizi
 • Kiracılık depozitosu anlaşmazlıkları
 • Ev sahipleri için kiracı tahliyesi
 • 10 Yıllık Kiracının Tahliyesi

Ev sahibi ve kiracı konularında nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıda bulabileceğiniz ev sahipleri ve kiracılar için özel hizmet sayfalarımıza göz atın.

Kira Anlaşmazlığı Avukatlarımız Size Nasıl Yardımcı Oluyor?

Özel uzmanlık alanımız, müzakere ve anlaşmalar yapmak ve talepte bulunmak dahil olmak üzere ev sahibi ve kiracı hukuku tüm aşamalarında sizi temsil edebilir.

Karmaşık ve uzun süren dava süreçlerinden kaçınmayı hedefliyoruz ve her bir durumu müvekillerimiz için uygun anlaşmalar ve sonuçlar için en kısa sürede müzakere ile ele alıyoruz.

Ekibimiz sürecin her aşamasında bizzat dahil olur ve herhangi bir stresi en aza indirmek için çaba gösterir. Mülkiyet anlaşmazlıklarının, dahil olan taraflar için son derece stresli olabileceğini anlıyoruz. Süreci baştan sona kadar ele alır, anlaşmazlığı uygun bir sonuca getirir ve sürecin her aşamasında sizi güncel tutarız. Kim olduğunuz veya durumunuz ne olursa olsun, aynı olağanüstü hizmeti ve hukuki uzmanlığı alırsınız.

Hem Ev Sahipleri Hem de Kiracılar İçin En İyi Temsili Sunuyoruz.

Başlangıçta, avukatınızı tanıma ve avukatlarımızın davayı ayrıntılı olarak anlamasını sağlamak için bir telefon görüşmesi yapacağız, böylece danışmanlık için nelere ihtiyacınız olduğunu önceden biliyor olacaksınız.

Size hayal satmıyoruz - ekibimiz her zaman durumunuzun avantajları hakkında tamamen dürüst ve gerçekçi olacaktır. Bir davanın makul bir şekilde başarılı olma şansı olmadıkça asla bir dava almayız.

Maliyetler konusunda gerçek adalet ve şeffaflık uygularız - her zaman ücretlerimiz hakkında net bilgiler veririz ve muhtemel masrafların gerçekçi bir tahminini, mahkeme masrafları veya icra işlemleri gibi.

Davanız önemlidir - bir ev sahibi, kiracı veya mülk yöneticisi olun, her zaman sizi saygı ve haysiyetle muamele ederken, durumunuza en uygun hukuki tavsiyeyi sağlarız.

İzmir'de Ev Sahipleri ve Kiracılar için Hukuki Hizmetler

Kira sözleşmesi ihlali


Kira sözleşmesi ihlali konusunda ev sahiplerine ve kiracılara hem ihlalin gerçekleşip gerçekleşmediği hem de sonuç olarak alınabilecek önlemler hakkında danışmanlık verebiliriz. Kira sözleşmesi ihlali davalarını hem getirebilir hem de savunabiliriz.

Yasadışı tahliye


Kiracı avukatlarımız, gayri resmi tahliye için ev sahibine karşı dava açmak isteyen kiracılara destek sağlarken, ev sahibi avukatlarımız da ev sahiplerini bu tür iddialara karşı savunabilirler. Ayrıca bu tür iddiaları önlemek için uygun bir tahliye sürecini takip etme konusunda ev sahiplerine de yardımcı olabiliriz.

Mülkiyetin elde edilmesi


Mülkiyetin elde edilmesini başlatması gereken bir ev sahibi veya böyle bir sürece itiraz etmesi gereken bir kiracı olun, uzman ekibimiz size memnuniyetle danışmanlık sağlayacaktır.

Tahliye bildirimleri


Kiracılara tahliye bildirimleri gönderilmesi gereken ev sahiplerine destek olabiliriz ve tahliye bildirimi alan kiracılarla yanıt vermede yardımcı olabiliriz.

Kira Geri Ödeme Emirleri


Kira geri ödeme veya kira geri ödeme talebine itiraz eden bir ev sahibi olun, Kira Geri Ödeme Emirleri'nin tüm yönlerine ilişkin danışmanlık verebiliriz.

Sözleşme ihlali


Kira sözleşmesine ilişkin bir ihlal ile başa çıkmak genellikle karmaşık ve streslidir, ancak ekibimiz hem ev sahiplerine hem de kiracılara bu konularda başarılı bir şekilde danışmanlık sağlayabilir.

Ev sahibi sorumlulukları


Ev sahiplerinin sorumluluklarını anlaması ve bu sorumluluklara uyması yasal bir görevdir, kiracıların da ev sahibinden ne bekleyebilecekleri hakkında bilgi sahibi olmaları önemlidir. Her iki tarafına da ev sahibi sorumlulukları konusunda net tavsiyeler verebiliriz.

Önlemler öncesi mektuplar


Bir kira anlaşmazlığının ilk adımı genellikle bir önlemler öncesi mektubudur. Bu mektupların hazırlanmasına ve yanıt verilmesine yardımcı olabilir, yasal konumunuzu, haklarınızı ve seçeneklerinizi anlamanızı sağlarız.

Mülk hasarı, bakım ve onarımlar


Mülk hasarı, bakım ve onarımlarla ilgili anlaşmazlıklarla başa çıkmak için hem ev sahiplerine hem de kiracılara danışmanlık verebilir, en zorlu koşullar altında bile olumlu sonuçlar bulabiliriz.

Konut onarım talepleri


Konut onarım talepleri konusunda son derece deneyimliyiz, bu nedenle bu konularla ilgilenen hem ev sahiplerine hem de kiracılara uzman destek sağlayabiliriz.

Kiracılar için ev sahibi tacizi


Ev sahibi tacizi ciddi bir konudur ve bu tür davranışların herhangi bir iddiası çok dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır. Ekibimiz, ev sahibinin kendilerini taciz ettiğine inanan kiracılara bu davranışı sorgulamaları ve uygun tazminat talep etmeleri konusunda yardımcı olabilir.

Kira depozito anlaşmazlıkları


Depozitolar, ev sahipleri ve kiracılar arasındaki en yaygın anlaşmazlık kaynaklarından biridir, ancak bu konuların her zaman kolay çözülebileceği anlamına gelmez. Ekibimiz, kiracı ve ev sahipleri için kira depozito anlaşmazlıklarını akılcı bir şekilde çözmek için deneyimli destek sağlayabilir.

Ev sahipleri için kiracı tahliyesi


Kiracıları tahliye etmek bazen gereklidir ancak ev sahipleri için riskli olabilir. Ev sahipleri için kiracı tahliyesi konusundaki uzmanlarımız, ev sahiplerinin mülklerini yeniden elde etmelerini ve yasal risklerini sınırlarken doğru sürecin takip edildiğinden emin olmalarına yardımcı olabilirler.

Fiyatlandırma

Kira avukatı ihtiyacı olanlar için erişilebilirlik önemlidir, çünkü yüksek kaliteli hizmetlerimizin herkes için ulaşılabilir olması gerektiğine inanıyoruz; kiracıların kira borcuyla mücadele edenlerden, ev sahipleri ve temsilcilerin maliyetleri en aza indirmeye çalışanlara kadar herkese kapımız açık. Maliyetlerimizi minimumda tutmamıza olanak tanıyan verimlilik konusuna güçlü bir odaklanmamız var, ancak sağladığımız hizmetten asla ödün vermiyoruz.

Avukatlarımızla yapacağınız ilk danışmanlık sırasında gereksinimlerinizle ilgili olarak işlemlerle ilgili olası maliyetleri ve ücretlerimizi net bir şekilde açıklamaktan memnuniyet duyacağız. Lütfen daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Size sunulan maliyet-fayda analizi ve size karşı yükümlülüklerimizin tam açıklaması, danışmanlığın sona ermeden önce herhangi bir netleştirme için daha fazla soru sormak için bolca zaman sunulacaktır.

İzmir Araç Değer Kaybı Avukatı, Trafik Kazası Tazminat Avukatı, İzmir Boşanma Avukatı, İzmir Miras Avukatı, İzmir İş Hukuku Avukatı, İzmir İdare Avukatı, İzmir Tapu Avukatı, İzmir Kira Avukatı

Avukat İhtiyacınız Mı Var?

Hukuki destek için Avukat Merve Kolman'a ulaşın.

İzmir Kira Avukatı Hakkında Merak Edilenler

Sıkça Sorulan Sorular

Yenileme sürecinde, mevcut kira yasalarını ve taraflar arasındaki ilişkiyi göz önünde bulundurarak, mümkünse uzlaşma yoluyla bir anlaşma sağlamak önemlidir.

Tahliye süreci, kiracının davranışlarına, tahliye sebebini belirleyen duruma ve mahkeme süreçlerine bağlı olarak değişebilir. Hızlı ve etkili bir sonuç için bir avukatın rehberliği önemlidir.

Kiracı, kira sözleşmesini dikkatlice incelemeli, her şeyi yazılı olarak belirten bir anlaşma yapmalı ve ödemeleri düzenli yaparak makul bir konut kullanma hakkını korumalıdır.

Ev sahibinin taşınmazı, kira sözleşmesi süresince genellikle kiracının kullanımına tahsis edilir. Ancak belirli şartlar altında, ev sahibi tarafından belirli nedenlerle tahliye talep edilebilir. Bu durum, kanunda belirli koşullara bağlıdır.

Genellikle, aynı avukat belirli bir anlaşmazlıkta hem ev sahibi hem de kiracı adına hareket etmez çünkü bu potansiyel olarak çıkar çatışmasına neden olabilir.

Ancak, birçok kira hukuku uzmanı genel olarak hem ev sahipleri hem de kiracılar adına hareket eder, yani bir dava için bir ev sahibi adına hareket edebilir, ardından başka bir davada bir kiracı adına hareket edebilir. Bu konuları her iki perspektiften anlamak son derece değerlidir çünkü bu, müvekkillerine diğer tarafın ne düşündüğü ve önceliklerinin ne olduğu konusunda gerçekçi bir içgörü sağlar. Bu, erken aşamalarda uzlaştırıcı çözümler elde etmeyi kolaylaştırabilir.

Avukat Merve KOLMAN Hukuk Bürosu Avukatlarında, hem ev sahipleri hem de kiracılar adına hareket etmekteyiz ve bu, bir kira anlaşmazlığının her iki tarafını da daha iyi temsil etmemize olanak tanıdığına inanıyoruz.

Basit bir cevap yok çünkü gerçeklik, duruma bağlı olacaktır. Bir iddianın ne kadar süreceğini genellikle etkileyen faktörler, konuların ne kadar karmaşık olduğu, tarafların ne kadar erken uzman hukuki tavsiye aradığı, ev sahibi ve kiracının ne kadar uzlaşmaya istekli oldukları ve uygun bir anlaşma sağlanıp sağlanamadığıdır.

Genel olarak, bir anlaşmaya varılabiliyorsa bir kira anlaşmazlığını mahkeme sürecine kıyasla daha hızlı çözebilirsiniz. Mahkeme sürecine ihtiyaç duyulursa, bir mahkeme tarihi beklemeniz gerekeceği için işler önemli ölçüde gecikebilir.

2024 Yılı Kiracı Tahliye Davası Avukatlık Ücreti Ortalama 25.000 TL – 45.000 TL arasındadır.